Pytanie | Q & A | Podstawowa baza wiedzy o treningu EMS

Pytania

1Jak działa elektrostymulacja?
EMS to nic innego jak elektrostymulacja mięśni podczas wysiłku fizycznego. W czasie treningu personalnego przy użyciu metody EMS specjalna kamizelka oraz zakładane na ręce, uda i pośladki opaski wysyłają do naszych mięśni impulsy, które powodują ich napinanie. Impulsy docierają nawet do mięśni głębokich, aktywując większą liczbę włókien niż klasyczny trening i stymulując naszą skórę, która dzięki pobudzeniu staje się gęstsza i jędrniejsza. Ten efekt jest zauważalny już po pierwszych paru treningach.
2Po co mi trener personalny?
Znasz to uczucie, kiedy po kilku treningach na siłowni lub w domu brakuje Ci motywacji albo czasu? Zastanawiałeś się kiedyś, czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia? Nasz trener nie tylko pomoże Ci uzyskać wymarzone efekty w krótszym czasie, lecz także będzie motywował Cię do wysiłku i monitorował Twoje postępy, przy okazji czuwając nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń. Trening personalny to także świetne rozwiązanie dla osób, które wracają do regularnych ćwiczeń po przerwie spowodowanej np. kontuzją lub ciążą. Kameralna atmosfera naszego studia i osobisty trener to najlepsze okoliczności do powrotu do pełnej sprawności i wymarzonej formy.
320 minut, dwa razy w tygodniu – czy to wystarczy?
Przyjdź i przekonaj się sam, ile możesz zyskać w 20 minut. Jeden trening EMS odpowiada trzem treningom na siłowni. Podczas sesji aktywujemy wszystkie partie mięśniowe, również te głębokie. W dniu sesji treningowej spalisz nawet do 1200 kcal. Właściwie dobrane czas i liczba powtórzeń sprawiają, że trening jest zarazem odpowiednio wymagający oraz bezpieczny dla mięśni.
4Komu polecany jest trening EMS?
Nieważne, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, czy masz 20, czy 80 lat, czy jesteś sportowcem, czy Twoja aktywność fizyczna ogranicza się do wejścia na trzecie piętro raz dziennie – ten trening jest właśnie dla Ciebie. Nasz trener dostosuje intensywność ćwiczeń do Twoich możliwości. Trening znakomicie nadaje się również dla osób, które chcą wrócić do pełnej sprawności po kontuzji lub ciąży.
5Kto nie powinien wykonywać treningu EMS?
Jeśli masz poniżej 16 lat, musisz jeszcze poczekać, żeby zacząć z nami ćwiczyć. Trening EMS jest bezpieczny, ale należy pamiętać, że nie mogą korzystać z niego osoby z rozrusznikiem serca, którego praca mogłaby zostać zakłócona przez działanie urządzenia. Przeciwwskazaniami dla wykonywania treningu EMS są także epilepsja, choroba nowotworowa, miażdżyca w zaawansowanym stadium, przepuklina pachwinowa i przepuklina jamy brzusznej, przewlekłe stany zapalne, gruźlica, stany gorączkowe, ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe, zaburzenia krążenia krwi oraz ciąża. Przed pierwszym treningiem przeprowadzamy wywiad dotyczący kwestii medycznych: przebytych chorób i aktualnych dolegliwości, możesz zatem być pewien, że jesteś w dobrych rękach.
6Jak przygotować się do treningu?
Zarezerwuj 20 minut – to wszystko! Strój, ręcznik i butelkę z wodą dostaniesz od naszego trenera. Trening EMS nie wymaga żadnych przygotowań.
7Jak szybko zauważę efekty ćwiczeń?
Efekty ćwiczeń w postaci napiętego, jędrniejszego ciała zauważysz już po trzech–czterech treningach.
8Czy trening EMS jest bolesny?
W żadnym wypadku!
9Czy mogę trenować, jeśli boli mnie kręgosłup?
Tak! Tylko nam o tym powiedz, a my zajmiemy się resztą!
10Jak zapisać się na trening?
Wypełnij formularz, zadzwoń do nas lub skontaktuj się przez Facebooka.
11Czy podczas treningów EMS muszę zrezygnować z innych zajęć sportowych?
Trening personalny EMS nie wyklucza się z bieganiem, zajęciami fitness, treningami na siłowni czy inną aktywnością sportową. Zaleca się jednak, aby w dniu, w którym przeprowadzamy trening EMS, nie wykonywać ćwiczeń obciążających organizm.