fbpx

Baza wiedzy

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa elektrostymulacja?

EMS (Electrical Muscle Stimulation) to elektrostymulacja mięśni podczas wysiłku fizycznego. W czasie treningu personalnego przy użyciu metody EMS specjalna kamizelka oraz zakładane na ręce, uda i pośladki opaski wysyłają do naszych mięśni impuls, który powoduje ich napinanie się. Impulsy docierają nawet do mięśni głębokich, aktywując większą liczbę włókien niż klasyczny trening i stymulując naszą skórę, która, pobudzona, staję się gęstsza i jędrniejsza. Ten efekt jest zauważalny już po pierwszych kilku treningach.


Po co mi trener personalny?

Znasz to uczucie kiedy po kilku treningach na siłowni lub w domu brakuje Ci motywacji lub czasu? Zastanawiałeś się kiedyś czy poprawnie wykonujesz ćwiczenia? Nasz trener pomoże Ci nie tylko uzyskać wymarzone efekty w krótszym czasie, ale będzie motywował Cię do wysiłku i monitorował Twoje postępy, przy okazji czuwając nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń. Trening personalny to także świetne rozwiązanie dla osób, które wracają do regularnych ćwiczeń po przerwie spowodowanej np. kontuzją lub ciążą. Kameralna atmosfera naszego studia i osobisty trener to najlepsze okoliczności do powrotu do pełnej sprawności i wymarzonej formy.


20 minut, raz w tygodniu – czy to wystarczy?

Przyjdź i przekonaj się sam ile możesz zyskać w 20 minut trenując raz w tygodniu. Jeden trening EMS odpowiada 3 treningom na siłowni. Podczas sesji aktywujemy wszystkie partie mięśniowe, również te głębokie. W dniu sesji treningowej spalisz nawet do 1200 kcal. Odpowiedni czas i liczba powtórzeń dostosowane są tak, aby trening był zarazem odpowiednio wymagający oraz bezpieczny dla mięśni.


Komu polecany jest trening EMS?

Nie ważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, czy masz lat 20 czy 80, czy jesteś sportowcem, czy Twoja aktywność fizyczna ogranicza się do wejścia na 3 piętro raz dziennie – ten trening jest właśnie dla Ciebie. Nasz trener dostosuje intensywność treningu do Twoich możliwości. Trening znakomicie nadaje się również dla osób, które chcą wrócić do pełnej sprawności po kontuzji lub ciąży.


Kto nie powinien wykonywać treningu EMS?

Jeśli masz poniżej 16 lat musisz jeszcze poczekać, żeby zacząć z nami trenować. Trening EMS jest bezpieczny, ale należy pamiętać, że nie mogą korzystać z niego osoby z rozrusznikiem serca, ponieważ działanie urządzenia może zakłócać jego pracę. Przeciwwskazaniem do wykonywania treningu EMS jest także epilepsja, choroba nowotworowa, miażdżyca w zaawansowanym stadium, przepuklina pachwinowa i przepuklina jamy brzusznej, przewlekłe stany zapalne, gruźlica, stany gorączkowe, ostre zakażenia bakteryjne i wirusowe, zaburzenia krążenia krwi, ciąża. Przed pierwszym treningiem przeprowadzamy wywiad dotyczący kwestii medycznych: przebytych chorób i aktualnych dolegliwości, możesz zatem być pewien, że jesteś w dobrych rękach.


Jak przygotować się do treningu?

Zarezerwuj 20 minut – to wszystko! Strój, ręcznik i butelkę z wodą dostaniesz od naszego trenera. Trening EMS nie wymaga żadnych przygotowań.


Jak szybko zauważę efekty ćwiczeń?

Efekty ćwiczeń w postaci napiętego, jędrniejszego ciała, zauważysz już po 2-3 treningach. Jeśli chodzi o zmniejszenie masy tkanki tłuszczowej lub zwiększenie masy mięśniowej pierwsze efekty zobaczysz po 4-6 treningach, ale pamiętaj – trening to nie wszystko! Systematyczność i zbilansowana dieta to najbardziej skuteczni sprzymierzeńcy w walce o wymarzoną sylwetkę.


Czy trening EMS jest bolesny?

W żadnym wypadku! Klienci bardzo różnie opisują doznania podczas treningu, mówią m.in. o odczuwaniu wibracji, mrowienia, ale nie są to nieprzyjemne odczucia. Zapisz się na bezpłatny trening testowy i sprawdź sam, jak działa miha bodytec!


Czy mogę trenować, jeśli boli mnie kręgosłup?

Bóle kręgosłupa często spowodowane są trybem życia, w którym brakuje aktywności fizycznej, nieprawidłową postawą ciała lub niepoprawnym wykonywaniem ćwiczeń. Nasz trener z pomocą fizjoterapeuty pomogą zdiagnozować przyczynę bólu i dobiorą odpowiednie ćwiczenia. Możesz mieć pewność, że przychodząc do naszego studia, Ty i Twój kręgosłup Będziecie w dobrych rękach!


Jak zapisać się na trening?

Aby zapisać się na bezpłatny trening testowy zadzwoń lub napisz do nas, dane kontaktowe znajdziesz w sekcji „Kontakt”. Na każdy kolejny trening szybko zapiszesz się przez system rezerwacji dostępny na naszej stronie.


Czy podczas treningów EMS muszę zrezygnować z innych zajęć sportowych?

Trening personalny EMS nie wyklucza się z bieganiem, zajęciami fitness, treningami na siłowni, czy inną aktywnością sportową. Zaleca się jednak, aby w dniu w którym wykonujemy trening EMS, nie wykonywać obciążających organizm treningów.