Trening dla seniorów | Aktywność fizyczna w każdym wieku

  Umów się na próbny trening

  Miasto: [checkbox-70]

  Trening EMS dla seniorów

  Myślisz, że tradycyjny trening dla seniorów jest mało wydajny? Nie chcesz rezygnować z domowych ćwiczeń na rzecz pilatesu, jogi czy nordic walking, ponieważ obawiasz się o swoje zdrowie i stawy, albo chciałbyś dopiero zacząć ćwiczyć? Z treningiem EMS aktywność fizyczna seniorów jest bezpieczna, wciągająca i przynosi szybkie efekty! Czy wiesz, ile korzyści niesie za sobą nowoczesna metoda elektrostymulacji mięśni EMS?

  Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!


  +48 535 097 838

  Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna w podeszłym wieku?

  Pragniesz przez długie lata cieszyć się życiem i nie chcesz rezygnować z rzeczy, które sprawiają Ci radość - jazda na rowerze, pływanie, długie spacery po lesie. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i sprawia, że na dłużej zachowujemy młodość. Niestety, wiele osób starszych unika ruchu w obawie przed kontuzją lub dolegliwościami ze strony stawów i mięśni. Z braku ruchu pojawiają się bóle zwyrodnieniowe, mięśnie tracą siłę, kondycja spada i szybciej męczymy się wchodząc po schodach.

  Z upływem czasu pojawiają się złe wyniki badań: podwyższony cholesterol, problemy z ciśnieniem, otyłość. . . Dzięki regularnym treningom możesz uniknąć problemów, takich jak:

  • cukrzyca
  • otyłość i nadwaga (dodatkowe kilogramy obciążają pracę stawów)
  • choroby zwyrodnieniowe, np. ból kolan przy klękaniu
  • problemów na tle sercowym i ciśnieniowym - dzięki ćwiczeniom dotlenisz organizm i poprawisz krążenie krwi
  • zaparć i problemów z trawieniem
  • depresji i problemy natury psychicznej - udowodniono, że aktywność fizyczna zwiększa poziom 'hormonów szczęścia'!

  Trening seniorów - czy robisz to prawidłowo?

  Jak należy ćwiczyć, aby czuć się dobrze i nie pogarszać swojego zdrowia? Wiek wymusza zmiany w przyzwyczajeniach treningowych. Bardzo ważne jest umiejętne dobranie rodzaju aktywności do naszych możliwości. Należy stosować ćwiczenia budujące mięśnie, które słabną wraz z wiekiem. Wzmacnianie pracy mięśni, umiarkowany wysiłek cardio, praca z oddechem - to sekret długiego życia! Lecz co zrobić, jeśli nie wiesz, jak dobrać zestaw ćwiczeń adekwatnie do wieku i boisz się kontuzji? A może nie nigdy nie interesowałeś się sportem i nie wiesz, jak zacząć? Źle zrobione ćwiczenia mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku!


  Umów się na próbny trening EMS


  Umów się

  EMS to trening, który wszystko zmienia!

  EMS to bezpieczna forma aktywności fizycznej dla osób starszych. Wyobraź sobie, że poświęcasz jedynie 20 min. tygodniowo na trening, który poprawia Twoje zdrowie! Nie musisz się zastanawiać, czy ćwiczenia nie uszkodzą Twoich stawów oraz czy nie będą zbyt intensywne. Obok będzie czuwać wykwalifikowany trener, który skoryguje Twoje ruchy. Spersonalizowane ćwiczenia są efektywniejsze - po 1 treningu EMS spalisz 1200 kcal, bez uczucia ogromnego zmęczenia. Dla seniora zbawienne są wszelkie ćwiczenia odciążające stawy - podczas treningu EMS w BodyTec20 Twoje stawy będą bezpieczne, więc nie musisz się martwić.

  Do treningu EMS zakładasz specjalną kamizelkę, do której podłączone są kabelki przewodzące impulsy elektryczne z oryginalnego urządzenia miha bodytec®. To ono odpowiada za elektrostymulacji mięśni, dzięki czemu poprawiasz sprawność fizyczną, łagodzisz bóle kręgosłupa i na dłużej zachowujesz zdrowie! Umów się na trening próbny w BodyTec20 z naszymi specjalistami - to nic nie kosztuje!


   Umów się na próbny trening

   Miasto: [checkbox-70]